Genel

watchOS 9.5 yüklü bazı Apple Watch’larda ilginç sorun

Apple, geçtiğimiz hafta iOS 16.5 ile birlikte watchOS 9.5 güncellemesini yayınladı. Apple Watch’u güncelleyen bazı kullanıcılar, ilginç ekran sorunuyla karşı karşıya.

watchOS 9.5 güncellemesini yükleyen bazı Apple Watch kullanıcıları, arayüze erişirken saatin ekranında alışılmadık yeşil renk tonuyla karşı karşıya kaldı. İşte detaylar:

En yeni Apple Watch’ları da etkiledi
Yeşil tonda ekran sorunu Apple Watch Series 8 ve daha eski modelleri etkiliyor. Apple Watch SE ve Apple Watch Ultra modellerinde daha az görülüyor. Kullanıcılar, şifre ekranında, Denetim Merkezi’ne erişirken, bildirimleri görüntülerken ekranın renk değiştirdiğini söylüyor. Bazı kullanıcılar, saati yeniden başlattıktan sonra sorunun çözüldüğünü bildirirken, bazı kullanıcılar da bu işlem sorunu gidermedi.

Apple, geçmişte iPhone kullanıcılarına da yazılımdan kaynaklı benzer bir sorun yaşatmıştı. Bu, gerçekten yazılım sorunuysa Apple gelecek watchOS güncellemesiyle sorunu çözecektir. watchOS 9.6 beta sürüm yayınlandı ancak renk tonu sorununu çözüp çözmediği henüz belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir