Genel

Pixel telefonlar için beklenen güncelleme yayınlandı İşte detaylar

Bazı Pixel 6 ve 7 serisi telefon kullanıcılarının yaşadığı pil ve ısınma sorununa ilişkin düzeltme gecikmedi. Google, etkilenen telefonlar için güncellemeyi sundu.

Bazı Google Pixel kullanıcılarının yaşadığı hızlı pil tüketimi ve aşırı ısınma sorununu gideren güncelleme yayınlandı. Pixel 6 ve 7 serisini etkileyen sorunun kaynağının Google uygulaması olduğu onaylandı.

Google, Google uygulamasındaki arka uç değişikliğinin Android cihazların alt kümesinde pilin tükenmesine neden olduğunu doğruladı. Topluluğun bildirimine göre aşırı ısınma dolayısıyla da hızlı pil tüketimine neden olan unsur; Google uygulaması dışında Mayıs 2023 güncellemesi.

Sunucu taraflı güncellemeyle çözüldü
Google, sorunun tüm cihazlar için giderildiğini, herhangi bir uygulama veya sistem güncellemesi gerekmediğini söylüyor. Yani, sorunu gideren sunucu taraflı bir güncelleme; kullanıcının herhangi bir işlem yapması gerekmiyor.

Google’ın açıklaması şu yönde: “Yakın zamanda Google uygulamasında yapılan arka uç değişikliği, istemeden de olsa Android cihazların alt kümesinde daha hızlı pil tüketimine neden oldu. Sorunun farkına vardıktan kısa bir süre sonra bir güncelleme yayınladık. Etkilenen kullanıcılar, cihazlarının normale döndüğünü fark edecektir. Bu düzeltme, uygulama güncellemesi gerektirmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir