Genel

Kullanıcılara müjde Google Play Games PC Türkiye de erişime açıldı

Android oyunlarını Windows’a getiren Google Play Games PC Beta Türkiye’de erişime açıldı. Peki Google Play Games PC nasıl bir sisteme ihtiyaç duyuyor? Tüm detaylar haberimizde

Android ekosisteminin başında yer alan Google, Android oyunlarını Windows’a getiren Google Play Games Beta uygulamasının kapsamını genişletti. İlk olarak Hong Kong, Güney Kore ve Tayvan’da erişime açılan uygulama, Türkiye başta olmak üzere çok sayıda Avrupa ülkesi ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunuldu.
Google Play Games PC Beta Türkiye’de erişime açıldı
Bilmeyenler için Google Play Games PC uygulamasının ilk beta sürümü, bu yılın başlarında Windows PC’lerde kullanıma sunulmuştu. Bugün yapılan duyuru ile toplam 56 ülkede erişime açılan uygulama, Android oyunların PC’ye indirilmesine ve klavye ve fare kullanarak oynanmasına imkân tanıyor.

Google Play Games PC kapsamında kullanıcılara sunulan oyunlar arasında Asphalt 9, Mobile Legends, Summoners War, State of Survival, Three Kingdoms Tactics, 1945 Air Force, Blade Idle, Cookie Run: Kingdom ve Evony: The King’s Return gibi çok sayıda yapım bulunuyor. Ayrıca bu listenin sürekli olarak güncellendiğini hatırlatalım.

Google Play Games PC Beta’nın sistem gereksinimleri arasında 8.Nesil Intel Core veya dört çekirdekli bir AMD işlemci, Windows 10, SSD depolama, 8 GB RAM yer alıyor. Uygulamayı denemek isteyen kullanıcılar buradan ulaşabilirler.

Google Play Gmes PC Beta sistem gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 10 (v2004) veya 11
Depolama: 10 GB kullanılabilir depolama alanına sahip SSD
Ekran kartı: Intel UHD Graphics 630 GPU veya eş değeri
İşlemci: 4 çekirdekli 8.Nesil ve üzeri Intel veya AMD işlemci
Bellek: 8 GB RAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir