Genel

iOS 17 ile iPhonelar dijital günlük olacak İşte yeni uygulama

WWDC 2023 etkinliğine yaklaştıkça iOS 17 özellikleri hakkında söylentiler artmaya başladı. iOS 17 ile iPhone’lara günlük tutma (journaling) uygulamasının geleceği netleşti.

Apple WWDC23 etkinliği 5 Haziran’da başlayacak ve iOS 17, watchOS 10 gibi merakla beklenen güncellemeler tanıtılacak. Dünya Geliştiriciler Konferansı’na yaklaştıkça söylentiler de artmaya başladı. iOS 17 güncellemesinin Day One benzeri özel günlük uygulaması içereceği netleşti.

iOS 17 günlük uygulaması: Journaling
Günlük uygulaması, kullanıcının günlük aktivitelerini ve düşüncelerini takip etmelerine imkan verecek. Kişinin antrenman veya toplantı gibi şeyleri yazmaları için konular sunacak. Uygulama, kişinin ne zaman mesaj, arama ve diğer bildirimleri aldığını bilecek ancak gizlilik odak noktası olacak; her şey cihaz üzerinde yapılacak. Journaling uygulaması, özetle kullanıcının tipik bir gününün nasıl olduğunu analiz edecek sağlıkla ilişkili bir girişim. Muhtemelen Day One’a çok benzeyen bir uygulama göreceğiz.

Apple, iOS 17 ile ruh hali takibi özelliğini de sunacak. Duygu takibi uygulaması, kullanıcının ruh halini takip etmesine, günüyle ilişkili soruları yanıtlamasına ve zaman içinde sonuçları görmesine olanak tanıyacak.

Sağlık uygulaması iPad’e geliyor
Apple’ın Sağlık uygulamasını iPad’e getirmesi bekleniyor. Ruh hali izleme, günlük uygulaması dahil sağlıkla ilişkili tüm veriler artık tabletten de görülebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir